Старий новий рік – свято, що з’явилося при переході з юліанського календаря на григоріанський. Відзначають його в ніч з 13 на 14 січня, саме в цей день за юліанським календарем святкували Новий рік.

Це свято з’явилося в Україні у 1918 році після переходу Царської Росії з юліанського календаря на григоріанський, за яким на той час вся Європа жила вже кілька століть. Через це всі свята були перенесені на 13 днів.

Вічною традицією Старого Нового року було прийнято накривати пишний стіл , саме від цього й пішла назва свята – Щедрий вечір. Є думка, що чим багатшим буде стіл, тим більше щастя та благополуччя отримає господар у наступному році.

Також у ввечері 13 січня дівчата ходили по різних хатах та щедрували.Щедрувальниці вітають господарів хати з наступаючи святом та бажають багатства, здоров’я і благополуччя.

А з ранку 14 січня починають ходити хлопчики-посівальники. Хлопчики ходили по хатах сусідів, знайомих та родичів засипаючи їх зерном.Також зерно посівальників не можна було вимітати з хати аж до заходу сонця.Посівальникам віддячували фруктами та іншими гостинцями, пізніше їм почали давати гроші, частину яких вважалося правильним пожертвувати церкві.

А які традиції святкування Строго Нову року є у родинах пересічних кременчужан? Більше у сюжеті кременчуцьких новин: