Фахівці “Центру громадського здоров’я” розробили калькулятор, який покаже очікувану тривалість вашого життя. Тут необхідно відповідсти на низку питань стосовно паління, вживання алкоголю і т.д. Скористатись калькулятором можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Очікувана тривалість життя – це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина.

Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність. Національні «таблиці смертності» більшості країн публікує Організація об’єднаних націй (ООН), у своєму «Демографічному щорічнику». Такі таблиці показують частоту дожиття до кожного наступного віку людини.

Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.

Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, ми створюємо умови для прожиття додаткових років або навпаки – віднімаємо кілька років.

Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички, викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.

Калькулятори тривалості життя (life expectancy calculators) – це програма, яка допомагає Вам розрахувати індивідуальне очікуване довголіття та усвідомити, як впровадження здорового способу життя вплине на нього.