26 січня на позачерговому засіданні Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області було ухвалено Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо недопущення зростання цін на постачання і розподіл електричної енергії та природного газу. 

Передумовою формування такого звернення до Президента стала низка прийнятих рішень Кабінетом Міністрів України та НКРЕКП щодо підвищення цін на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу для всіх споживачів. 

Проєкт кременчуцького звернення обговорювався на зустрічах із громадськістю міста, засіданнях постійних депутатських комісіях, у ЗМІ.

В нинішніх умовах, коли в Україні залишається важка епiдемiологiчна ситуація, внаслідок якої рівень реальних доходів громадян  постійно знижується, підвищення тарифів на енергоносії болюче «вдарять» по бюджету кожної української родини, в тому числі кременчужан. Наголосив  міський голова Віталій Малецький під час обговорення проєкту рішення.

Щоб зменшити тариф на місцевому рівні, необхідно знизити вартість ціни на газ до оптимального рівня, що під силу державним органам влади. Тому що тариф на гарячу воду та тепло на 70% складається саме з, встановленої державою, вартості газу, – додав керівник міста.

У зверненні викладена чітка позиція міської влади стосовно оптимальної ціни на газ: не більше 5 грн. за 1 куб. метр газу, а не становити 6, 99 грн., як це було прийнято Урядом України.  Також тариф на рівні 5 грн. за 1 куб метр повинен діяти до кінця опалювального сезону 2020 – 2021 років.