Арт-простір читальної зали ЦМБ 5 грудня презентував виставку репродукцій картин української художниці Катерини Білокур під назвою «Космос Катерини Білокур». Захід приурочено 120-річчю видатної народної художниці.
Роботи надані із фондів культурно-просвітницької організації «Кременчуцьке Реріховське товариство» керівником Людмилою Герасименко, яка через цікаві факти дала можливість присутнім доторкнутись до частинки душі Катерини Білокур – побачити її картини, той надзвичайний світ квітів, природи, ніжності та краси, – пишуть бібліотекарі. 
Світ, у якому ми живемо, дуже мінливий, але є вічні цінності. Це ідеї доброго, прекрасного, справедливого, які без втілення у життя залишаються абстрактними. В космічному світі художниці ці ідеї знайшли своє втілення. Дивлячись на «живі» квіти, отримуєш естетичну насолоду і одночасно відчуття, що люди – це ті самі квіти з її картин.
Катерина Білокур мала неабиякий талант до малювання, при цьому малювала не тільки пейзажі, а й натюрморти та портрети. Та все одно вона знаходила місце на полотні для квітів, які, здається, єдині по-справжньому розуміли її.
Особливими пензликами, зробленими своїми руками окремо для кожного кольору, точно і філігранно вимальовувала всі деталі, кожний елемент її картин просто вражає.
Суголосся барв на її палітрі нагадує зелений або синій килим, на якому виділяються голівоньки квітів з яскравими соковитими й світлими листочками, що нанизані один біля одного, наче коралі, зрослі на благодатній українській землі. І таких на однім полотні зображала до 50 різновидів. За кожним шедевром мисткині стоїть титанічна праця.
Художниця-самоука Катерина Василівна Білокур з Полтавщини підкорила світ, її роботи надзвичайно потрібні і актуальні сьогодні.