Церемонія приготування чаю є актуальною для країн Східної Азії. У кожній країні,зокрема Китаї, Японії та Індії є свої особливості приготування чаю, всюди є свої традиції і цей процес проходить по-різному, але у всіх них одна мета  досягти гармонії людини з природою.

Китайська церемонія крок за кроком:

Підготувати усі потрібні прибори для чаю, а чайний столик прикрашають статуеткою бога. Пара чайних чашок називається чадуй, а чайник – чаху.

Крок 2

Закип’ятити воду. Вона вважається готовою лише тоді, коли на поверхні появляються великі бульбашки.

Крок 3

Потрібно прогріти весь посуд.

Крок 4

Чай, який обрали для церемонії насипають в спеціальну коробочку – чахе. Потім всі вдихають і насолоджуються його ароматом.

Крок 5

В чайник засипають сухий чай.

Крок 6

Процес пробудження чаю. Чайник накривають кришкою та замотують в рушничок, збовтують та розгойдують чайник з боку в бік.

Крок 7

У чайник наливають гарячу воду. Першу заварку не п’ють, вона використовується для омивання чайного листя.

Крок 8

Слід підготувати дві чашки: високу (венсябей) – символізує чоловіче начало, яку заповнюють на 3/4 об’єму чаєм та накривають низькою чашкою (чабей), яка символізує жіноче начало

Крок 9

Потім чашки перевертають, і спершу перш ніж скуштувати напій гості насолоджуються його ароматом.

Крок 10

Коли першу порцію чаю вип’ють, процес повторюється знову. В середньому чай заварюють від трьох до п’яти разів.

Чай це не просто напій, який допомагає втамувати спрагу, позбутися сонливості та наповнити організм слою. На своїй батьківщині він вважається «божественною блаженною росою», а церемонія його приготування – не просто мистецтво, а процес єднання душ. Чайна церемонія дарує спокій і щастя.

Детальніше у сюжеті “Кременчуцьких новин”: