Український хокеїст, киянин Андрії Денискін,на початку ігрової кар’єри виступав в Америці за команди молодіжних і студентських ліг.  Загалом набрав 131 (84 + 47) бал у 102 матчах. Потім Денискін захищав кольори «Brookings Blizzard» Північноамериканської хокейної ліги, де записав на свій рахунок 17 (12 + 5) очок в 23 зустрічах.

Чому обрав хокей з поміж інших видів спорту? У родині ти єдиний професіональний спортсмен?

 • У хокей я прийшов в три роки, після того, як потрапив на гру до старшого брата. Він у мене займався хокеєм. Батьки сказали, що я був маленький і я цього не пам’ятаю, але я був у повному захваті від побаченого.  І вони  вирішили мене теж віддати у хокей. Так, наразі у родині лише я професійно займаюсь спортом.

Денискін перейшов в Білий Барс з канадської юніорської ліги CSSVHL, де виступав за Compete Hockey Academy Varsity, і став кращим бомбардиром регулярного чемпіонату, а так само єдиним з українців потрапив на драфт GMHL, де у дев’ятому раунді під 276 номером був обраний командою Еллістон Койотіс.

Для юного спортсмена ХК «Білий Барс» став відправною точкою у старті кар’єри в УХЛ.

Як тобі працювалось під керівництвом клубу «Білий Барс»? Чи підтримуєш ти дружні стосунки з кимось із команди?

 • Говорячи про Білий Барс-  це тільки позитивні емоції і спогади. Ця команда познайомила мене з дорослим хокеєм в Україні. Там чудовий тренерський штаб та команда. Вдячний тренеру за те, що взяв у команду і повірив у мене. З хлопців зараз мало з ким спілкуюся, там щороку набирають нових і перспективних спортсменів. Тому, там залишилось кілька гравців з якими я підтримую зв’язок.


Під час сезону 2017/18 форвард поповнив ряди ХК «Донбас», з яким двічі виграв золоті медалі української національної першості (сезон 2017/18 і 2018/19). У складі донецької команди в 73 матчах нападник набрав 51 (24 + 27) бал.

Примітка:

ХК «Кременчук» та «Донбас» завершили той сезон з різницею в 1 очко

Чим запам’ятався ХК «Донбас» ?

 • Цей клуб запам’ятався класом, все організовано на найвищому рівні. Навіть не у всіх європейських чемпіонатах є такий підхід як там.

 

У минулому сезоні 2019/20 Денискін став кращим снайпером чемпіонату Румунії, закинувши 39 шайб у складі «Стяуа», в загальному набравши 64 очок в 29 поєдинках.

Розкажи про свій крайній сезон у Румунії. Чому повернувся в Україну? І як обирав клуб для продовження кар’єри?

 

 • В Румунії сезон закінчився завчасно у зв’язку з карантином. Почав дивитися всі варіанти, щоб продовжити кар’єру на наступний сезон. Поспілкувався з друзями, знайомими, тренерами і мені дуже симпатизував варіант продовження у Кременчуці. Команда в минулому сезоні виграла регулярний чемпіонат УХЛ. Команда з амбіціями, всі живуть однією метою і однією мрією. Захотілося стати частиною цього механізму.

Важко переходити з одного клубу в інший?

 • Так, це нелегка процедура. Кожен клуб ставить нові завдання, у кожного клубу свої амбіції, кожен окремо, за щось боротися. Скрізь своя атмосфера і від цього дуже багато залежить в плані результату.

Розкажи про досвід гри за кордоном. Чим відрізняється хокейна інфраструктура там і в Україні?

 • Наскільки бачу, з кожним роком у нас рівень хокею зростає і УХЛ прогресує. Я можу сказати впевнено, що ми рухаємося в правильному напрямку. Звичайно, не вистачає розвитку дитячого хокей і своїх кадрів. Як на мене дуже мало вихованців дитячих шкіл, доживають до дорослого рівня.

Де за кордоном сподобалося грати найбільше?

 • Зрозуміло, що у Америці зовсім по іншому до цього ставляться. Навіть на молодіжні матчі приходить дуже багато людей подивитися. А в деяких штатах там у кожній школі є своя хокейна команда. Там хокей – це сенс життя дня них. Багато гравців переходить потім на більш дорослий рівень. А у нас багато дітей не продовжують грати далі, так як не бачать стимулу рухатися вперед і закінчують грати не досягнувши і 17 років.

Андрій виступатиме у ХК «Кременчук» під № 71.

Як тобі атмосфера у новій команді? Як прийняли? Розкажи про №71 – принципово під яким номер грати чи ні?

 • 71 номеробрав я. Мені він дуже симпатизує, раніше я грав  під таким номером. У мене є два улюблених номера, тільки під ними я і граю. На цей сезон я вирішив вибрати 71. Тому що з дитинства у мене є улюблена команда, за яку я вболіваю в НХЛ і мій улюблений гравець з тієї команди грає  під цим номером.

Примітка:

Улюблена команда хлопця Pittsburgh Penguins, а улюблений гравець Євген Малкін.

А чому саме він?

 • Не знаю, він мені з дитинства симпатизує. Всім завжди подобався Кросбі, а Малкін залишався в тіні. Я вважаю, що він гідний більшого.

Як атмосфера у Кременчуці?  Як прийняли хокеїсти чи виникли, складнощі?

 • Колектив дуже сподобався, він дружний. Це команда, яку об’єднує одна мета і однакові амбіції. Це дуже надихає на тренувальний процес.

Як хокеїст ти віриш у забобони?

 • Не те, щоб дуже забобонний, але пару своїх таких не великих примх є. Наприклад, перед матчем перемотати ключку обов’язково у тому порядку в котрому я завжди роблю. Нікому і ніколи не дозволяю переступати через мою ключку, особливо в день гри.

Чи була у тебе якась хокейної кличка?

 • Так, Ден.

Що мотивує ставати краще?

 • Що мотивує? Складне питання, напевно тренерський штаб. Тренера вірять в мене, створюють всі умови, щоб я розвивався як спортсмен.

Примітка:

ХК “Кременчук” в шостий раз зіграє на Donbass Open Cup. Кременчуцька команда двічі завойовувала срібло (2015, 2018) і тричі – бронзу (2016, 2017, 2019).

Тож в період з 25 по 27 серпня в Дружківці на льоду арени «Альтаїр» відбудеться дев’ятий розіграш престижнішого передсезонного турніру – Відкритого кубка Донбасу.

Відзначимо, що 26 серпня Андрій Денискін на кубку Донбасу грав під №82 . І у протистоянні з “Дніпром” відзначився дублем

Яку даєш собі установку на гру Donbass Open Cup у  Дружківці?

 • Само собою завжди приємно забивати перший гол за нову команду. Установка – потужноувірватися у сезон, тому що була довга пауза. Хочеться вже нарешті відчути себе в грі.

Улюблене місце у Києві та у  Кременчуці?

 • Дуже подобається набережна у Кременчуці, я в Києві живу на острові на Русанівці. Кременчуцька набережна схожа на те місце. Тому виникає відчуття прогулянок як вдома. Улюблене місце в Києві-  це оглядовий майданчик на Батьківщині Матері.  Люблю ввечері прийти туди і побути на самоті чи погуляти з друзями або родиною.

А крім хокею є хобі?

 • Захоплююсь мотоциклами.  Це вийшло спонтанно, сів, спробувати в тому році і втягнувся.