Котельням на Раківці – бути! Сьогодні відбулось урочисте підписання договору інвестицій НЕФКО (північна екологічна фінансова корпорація) в централізоване теплопостачання Кременчука. Тобто, договіру про підтримку Кременчука Урядом Данії. У підписанні взяли участь посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен, інвестиційний директор НЕФКО Бо Еске Ніхус, міський голова Кременчука Віталій Малецький та народний депутат Юрій Шаповалов.

Загальна вартість проєкту – приблизно 12 мільйонів євро. Інвестиційний грант DSIF становить 4,45 млн євро, позика від НЕФКО – 6 млн євро, а власний внесок міста складе приблизно 2,25 млн євро. Як зазначив міський голова Віталій Малецький,  на бюджетні кошти планується модернізувати тепломережі правобережжя. Згідно із договором, на Раківці побудують 2 котельні, одна з яких працюватиме на біопаливі, що зменшить викиди в атмосферу вуглекислого газу на 10 500 тонн.

– Модернізація тепломереж Кременчука дозволить зменшити викиди у атмосферу вуглекислого газу, а також – замінити застаріле обладнання. Це перший подібний проєкт в Україні, тож Кременчук стане першопроходцем у справі модернізації системи централізованого опалення за грантові кошти від уряду Данії. Кременчук – не саме велике місто України, але динамічне. Це місто є потужним економічним вузлом з далекоглядним лідером. Тут розробили стратегія розвитку до 2028 року, де екологія у пріорітеті, – зазначив посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен.

Міський голова Віталій Малецький подякував за багаторічну підтримку корпорації НЕФКО. Завдяки такій співпраці у нашому місті замінили застарілі вуличні ліхтарі. І наступний проєкт – тепломодернізація великої частини Кременчука. Після будівництва котелень на Раківці, мешканці мікрорайону менше платитимуть за тепло.

– На реалізацію даного проєкту в місті покладають великі надії, бо він має вирішити проблему якісного забезпечення тепловою енергією Раківки. Впровадження сучасних технологій, заміна старого обладнання на нове енергоефективне, модернізація теплових мереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів, які регулюватимуть температуру теплоносія – все це надасть можливість не тільки безперебійно постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й здешевить тарифи на ці послуги, а також покращить стан навколишнього середовища.

Після підписання договорів наступний етап – тендерні процедури. Котельні мають запустити в роботу вже у опалювальний сезон 2022-2023 років.

– Модернізація мережі централізованого теплопостачання у Кременчуці покращить існуючу інфраструктуру та забезпечить сталість, енергоефективність та надійність системи. Проєкт забезпечить опаленням близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Раківка, – зауважив народний депутат Юрій Шаповалов.

У подальшому приклад Кременчука можуть застосувати і в інших містах України.