Перехід на зимовий час – це завжди стрес для нашого організму, навіть якщо здається, що це не так. Лікарі радять обов’язково допомогти собі в цей період, щоб уникнути неприємних наслідків.

І, хоча перехід на зимовий час дається нам значно легше, адже ми можемо поспати зайву годинку, все одно деякі можуть спостерігати погіршення самопочуття. Найвразливіші категорії – це діти, літні люди, ті, що страждають на хронічні захворювання і гостро відчувають на собі метеозалежність.

Існує декілька практичних порад від експертів. По-перше, в цей період обов’язково потрібно виключити сильні фізичні і психологічні навантаження. Також не плануйте надскладних та важливих справ у перші два тижні після переведення годинників. Зараз як ніколи важливо забезпечити свій організм достатньою кількістю сну.

До того ж, лікарі радять приймати додатково вітамин С, збільшити час перебування на свіжому повітрі та дозу свіжих овочей і фруків у щоденному раціоні. Для кращого засинання потрібно перенести всі складні справи на першу половину дня, а ввечері розслабитися перед сном допоможуть теплі ванни та трав’яні чаї.

Важливо зміщувати свій режим поступово, кожного дня лягаючи спати на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай. Намагайтеся в цей період зменшити дозу кофеїну – зранку збадьоритися допоможе гарячий напій з лимону та імбиря.