Кременчужани продовжують прославляти наше місто на спортивному Олімпі. Після того, як Федерація дзюдо України оприлюднила склад жіночої збірної України для участі у Чемпіонаті Європи, стало відомо, що на змагання поїде і кременчужанка Єлизавета Каланіна.

– Готувалась я до цих змагань, як до звичайних. Єдине, що відрізняло цього року, збори проходили не закордоном. Тренування були у Кременчуці, а збори – в Києві (олімпійська база в «Конча-Заспі»), – розповідає Єлизавета Каланіна.

Кременчуцьку спортсменку Єлизавету Каланіну привітали із перемогою на Чемпіонаті Європи

Чемпіонат Європи із дзюдо проходив з 19 по 21 листопада у Чехії, Прага. Боролась дзюдоїста із суперницями різних країн Європи у ваговій категорії понад 78 кілограмів.

– Звичайно, я хвилювалася, це нормально. Усі мої суперниці були сильними, рівними та гідними. Але і я була у гарній формі. Незважаючи на те, що зборів, як таких, не було, вдома я систематично тренувалась і гарно підготувалась. Завдяки цьому я й виграла у всіх достроково, – коментує спортсменка.

Пандемія коронавірусної хвороби завдала шкоди і галузі спорту, і спортсменам зокрема. Велику кількість закордонних зборів, тренувань і навіть змагань було відмінено з метою уникнення розповсюдження інфекції.

– Звичайно, пандемія суттєво вплинула на спорт. Багато запланованих змагань за кордоном відмінили. Щодо цих змагань, то потрібно було дуже багато здавати тестів, нікуди не виходити з готелю, де територію було повністю огороджено.

Незважаючи на складні протиепідемічні організаційні моменти та сильних суперників, Єлизавета Каланіна виборола бронзову медаль на Чемпіонаті Європи 2020. У переможному фіналі українка здолала Жасмін Грабовські з Німеччини. Каланіна, здобувши оцінку “Ваза-арі”, перемогла досвідчену німкеню. Наша спортсменка – єдина, хто здобув медаль у збірній на цих змаганнях.

– Перші хвилини я взагалі усвідомити і повірити у це не могла. А потім, усвідомивши, звісно, я була безмежно рада. Зателефонувала додому, всі зраділи та вітали мене.

Зазначимо, що для кременчуцької спортсменки бронзова медаль на Чемпіонаті Європі вже друга. Першу Єлизавета здобула на «Євро-2018».