Тарифні мітинги, які пройшли Україною, не залишилися не поміченими. Уряд таки пішов на поступки та вирішив знизити ціну газ для населення, встановивши граничну цін – 6,99 грн/куб

Така ціна почне діяти з 1 лютого і протримається до кінця березня, тобто до кінця опалювального сезону. 

Також уряд обмежив вартість транспортування газу – 1,79 грн/куб. Таке рішення було ухвалено 19 січня Нацкомісія з регулювання комунальних послуг, яке буде діяти до наступного перегляду НКРЕКП.

По факту в Україні досі працює вільний ринок природного газу, але тепер компанії можуть продавати газ у межах відповідно до обмежень – до 6,99 грн/куб. Це дозволить знизити платіжки до 30%, зазначив Денис Шмигаль.

Також тепер побутові споживачі газу – люди, які опалюють газом будинки чи користуються ним для приготування їжі, – можуть вибирати компанію, яка продаватиме їм газ. Тобто, обрати ту компанію, яка пропонує нижчу ціну

Але треба зазначити, що процес зміни надавача послуги буде тривати до 20 днів. 

До того ж, всі попередні контракти з компаніями будуть чинні. Наприклад, якщо клієнт підписав річну угоду з Нафтогазом на постачання газу у серпні за ціною 4,73 грн за кубометр, така угода залишається чинною, і ціна не змінюється.

У разі, якщо постачальник газу не зможе виконати рішення уряду (наприклад, не матиме коштів на закупку необхідного обсягу газу) чи просто не захоче цього робити, в такому разі блакитним паливом ці домогосподарства забезпечить так званий «постачальник останньої надії» – тобто Нафтогаз. 

Житлові субсидії продовжують діяти. У разі, якщо зменшений урядом тариф на газ все одно перевищуватиме обов’язковий платіж сім’ї, допомогу від держави можна буде отримати.

На кого не діятиме зміна?

Нововведення уряду діятиме тільки на приватних споживачів газу – тобто якщо ви користуєтеся паливом, щоб самостійно обігрівати житло чи готувати їжу. Якщо ви платите не за газ, а за теплопостачання, то ваші платіжки залишаються незмінними. Адже в такому випадку газ отримує виробник тепла, а для нього ціна не змінюється.