Щорічно 1 грудня відповідно до рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту (World AIDS Day).

У 2017 році, як зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я, від причин, пов’язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 940 000 людей.

Досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей на планеті: 1,8 мільйона осіб набули ВІЛ-інфекцію у 2017 році.

1 грудня відомий британський музикант Елтон Джон опублікував у соціальній мережі лист до українців.

“Дорогі українці!

У той час, як я пишу цього листа, 37 мільйонів людей в усьому світі живуть з ВІЛ. Тільки минулого року 1,8 мільйона людей інфікувалися ВІЛ і 940 тисяч людей померли від СНІДу. Це не повинно відбуватися. Сучасні ліки не тільки дають змогу тим, хто живе з ВІЛ, мати повноцінне життя, але й унеможливлюють передачу вірусу іншим.Проблема полягає в тому, що занадто багато людей все ще не усвідомлюють, що вони піддаються ризику, дуже бояться стигми або позбавлені можливості пройти тест на ВІЛ. Саме тому ми підвищуємо обізнаність у містах по всьому світу, щоб боротися із соромом, пов’язаним з ВІЛ; сприяти безпечному, доступному тестуванню; а також допомагати людям з ВІЛ отримати необхідне лікування.

“Знай свій статус” – тема 30-го Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Чому? Тому що всі повинні розуміти ризики ВІЛ, і всі, хто потребує, повинні мати шанс на достойну допомогу та підтримку. Це можливо лише тоді, коли ми знаємо свій статус. Я люблю Україну та знаю українців як гідних і добрих людей. Я вірю, що Київ та решта міст України можуть зробити тестування на ВІЛ нормальним явищем та зруйнувати стигму, яка все ще оточує вірус.

Я вірю, що ми можемо охопити всіх людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, та тих, хто перебуває в зоні ризику. Давайте надамо їм допомогу, якої вони потребують, та впевнимося, що ніхто не залишився позаду, де б вони не жили та хто б вони не були.

Zupinimo Snid Razom!!!

З великою любов’ю та вдячністю, Елтон”

Кременчук також відзначив Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Кременчужани влаштували благодійний забіг.