Щорічно 2 лютого в багатьох країнах світу відзначається День бабака. У 2021 році він припадає на вівторок.

Це цікаве і веселе свято присвячене передбаченню погоди.

За народними спостереженнями, в цей період бабак прокидається від зимової сплячки і вибирається зі своєї нори.

Якщо бабак бачить свою тінь, то лякається і знову ховається в нірку. Вважається, що в цьому випадку зима триватиме ще довго – цілих шість тижнів.

Якщо ж день бабака похмурий, сонця немає, звірятко сміливо вилазить зі своєї схованки. Це означає, що можна чекати швидкого приходу весни.

Вперше День бабака в далекому 1886 року відсвяткували жителі маленького американського містечка Панксатоні. Там рано вранці 2 лютого з нори витягли бабака на ім’я Філ, якого згодом назвали “Великий Філ – провидець із провидців, мудрець з мудреців, пророк із пророків”. А місто Панксатоні назвали Всесвітнім центром погоди.

У нашій країні теж є свої улюбленці – провісники погоди, причому вже не одне покоління бабаків. Це харківський Тимко і львівська Маруся.

Українці люблять передбачення, а тому в День бабака не обмежуються лише прогнозом погоди. Наприклад, в минулі роки розбуджену тварину, що вилізла спросоння з нори, запитували про безвіз, коливання курсу долара, будівництво підприємств і про інші актуальні теми.

А в нинішньому, 2021 році, бабак Тимко Третій передбачив, що українцям вдасться побороти епідемію коронавірусу за допомогою спорту і терпіння.