Кременчужани бачать, що річка останнім часом змінила колір, місцями її немов би вкрила зелена піна. А біля берега відчувається неприємний запах. Тож люди непокояться, чи не вплине це на здоров’я, адже Дніпро є головним джерелом постачання питної води на місто.

Цвітіння річки пов’язане зі зростанням маси синьо-зелених водоростей, розмноження яких пришвидшується у спекотні дні. Коротка відповідь на питання, чи вплине це на якість питної води — ні. Нижче пояснюємо детальніше ⬇️

🔵Чи відповідає вода нормам питної? Як часто «Кременчукводоканал» контролює якість води?

1) Сьогодні, за даними хіміко-бактеріологічних лабораторій КП «Кременчукводоканал», питна води у водопровідній мережі міста відповідає усім санітарним нормам;

2) Воду, яка потрапляє в оселі кременчужан, досліджують щогодини. Після усіх стадій очищення її контролюють на вміст більш ніж 60 хімічних показників.

🔵Як «Кременчукводоканал» очищує воду з Дніпра?

1) Вода проходить механічну та хімічну обробку. Її фільтрують, освітлюють, знезаражують та дезодорують. Для цього, зокрема, використовують рідкий хлор та активоване вугілля;

2) Щоб у 20 разів зменшити вміст хлорорганічних сполук у питній воді, використовують реагент «Амопол»;

3) Для очищення води від синьо-зелених водоростей та іншого фітопланктону застосовують коагулянти та флокулянти;

4) Очисні споруди водоканалу зараз забезпечені усіма необхідними реагентами і працюють у посиленому режимі.

🔵А чому взагалі цвіте річка?

1) Процесу сприяє забруднення річок фосфатами, адже для водоростей — це добрива. Ці хімічні сполуки у значній концентрації містяться у більшості побутових миючих засобів і потрапляють у воду з каналізаційними стоками. Лише 1 грам фосфатів провокує ріст 5-10 кілограмів синьо-зелених водоростей.

2) Значно сприяють росту маси водоростей також сільськогосподарські добрива, які потрапляють у воду разом з дощовими стоками.

3) На локальному рівні проблему вирішити, на жаль, неможливо. Адже кожне місто та село, яке знаходиться вище по течії Дніпра, вносить свою частку у рівень забруднення. Потрібні нові еко-закони та пропаганда відмови від фосфатовмісної побутової хімії.

♻️ Тож закликаємо усіх переходити на безфосфатні миючі засоби!