У Кременчуці затвердили перелік проєктів-переможців нової програми «Шкільний громадський бюджет». Це як «Громадський бюджет», але локальний. Одні учні подавали проєкти, інші учні, цього ж навчального закладу, за проєкти голосували. Підтримати ініціативу могли учні 6-11 класів.

На реалізацію «Шкільного громадського бюджету» виділили 200 тисяч гривень з бюджету міста. Жеребкуванням серед шкіл, що хотіли прийняти участь у пілотній програмі, обрали 4 навчальних заклади:

 • Ліцей №4
 • Гімназію №9
 • Гімназію №28
 • КНВК №2

Кожна школа на реалізацію ініціатив, що підтримали учні, отримає 50 тисяч гривень. Наступного року «Шкільний громадський бюджет» планують впровадити у всіх школах Кременчука.

Тож, які зміни чекають на учасників нової програми.

Гімназія №9.

 1. У гімназії з’явиться велосипедна стоянка. Автор проєкту підкреслила, що обов’язково стоянка має бути з дахом, огорожею і кількома замками. Кошторис проєкту – 25 000 гривень.
 2. Розвиток спорту серед учнів. Для спортивної зали придбають нове приладдя, таке як м’ячі, скакалки, мати та інше. Для учасників спортивних змагань закуплять комплект нової форми. А також проєктом передбачене створення графіті. Загальний кошторис – 25 000 гривень.

КНВК №2

 1. Для занять фізичним вихованням придбають 3 шведські стінки, 10 волейбольних м’ячів, 3 мати, а також інше спортивне спорядження. Загальний кошторис – 25 000 гривень.
 2. У актовій залі КНВК №2 з’явиться нове музичне обладнання. За проєктом, для закладу придбають мікрофон, колонки та процесор. Це сприятиме розвитку творчих здібностей учнів. А свята із таким обладнанням проходитимуть яскравіше. Загальний кошторис – 25 000 гривень.

Ліцей №4

 1. Сучасна хімічна лабораторія. Як зазначено у проєкті, добре оснащена лабораторія з повноцінним обладнанням та широкими можливостями створює простір для досліджень, побудови власних концепцій, свободи самовираження, дає можливість учням самостійно або в командах проводити досліди, ставити експерименти, спостерігати реакції. Для організації такого простору для ліцею придбають спеціалізоване хімічне обладнання. загальний кошторис – 25 000 гривень.
 2. Автор проєкту, учениця 7-В класу, подбала про оновлення класної кімнати. Для кабінету придбають нову дошку, принтер-ксерокс та замінять лампи на енергозберігаючі. Загальний кошторис – 10 000 гривень.
 3. Проведуть wi-fi у старому корпусі навчального закладу. Автор проєкту зазначає, що реалізація його задуму сприятиме поліпшенню спілкування учнів та загальної привабливості ліцею. Загальний кошторис – 15 000 гривень.

Гімназія №28

 1. Новий вигляд отримає танцювальна зала гімназії. Сюди придбають панорамні дзеркала, лави для взуття, акустичну систему. Щоб займатися танцями було комфортно, змонтують теплі поли. Загальний кошторис проєкту – 25 000 гривень.
 2. Осучаснять і туалети. Автор проєкту хоче, аби у туалетній кімнаті були окремі кабінки. Загальний кошторис – 25 000 гривень.