Сьогодні Збройні Сили України неможливо уявити без використання професійної артилерії та ракетних військ. Їх влучно називають «богами війни». І в Кременчуці вони в особливій пошані. Адже на території нашого міста базується військова частина А1546. Кременчуцькі ракетники мають значний досвід застосування артилерійських систем у бойових діях. Вперше в історії незалежної України військова частина А1546 здійснила бойові пуски оперативно – тактичних ракет у жовтні 1997 року на полігоні «Мис Чауда». В 2005 році 107 реактивний артилерійський полк отримав на озброєння два види реактивних систем залпового вогню: 220-мм систему „Ураган” та 300-мм систему „Смерч”. Пуски «СМЕРЧу» вперше в Україні артилерійський полк провів у 2008 році.

З червня 2014 року 107 реактивний артилерійський полк бере участь в проведенні антитерористичної операції на Сході України, а з квітня 2018 року – в Операції об’єднаних сил.

У грудні 2018 року 107 реактивний артилерійський полк переформовано у 107 реактивну артилерійську бригаду. У квітні поточного року особовий склад бригади успішно взяв участь у випробуванні нової реактивної артилерійської системи «Вільха» на Державному випробувальному полігоні в Одеській області. «Вільха-М» — проєкт створення високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з дальністю близько 120 км, які виробляються підприємствами оборонно-промислового комплексу України за замкненим циклом.

В час, коли Україна бореться за свою незалежність на сході держави, застосування артилерії дає можливість у боях здобути вогневу перевагу над ворогом, забезпечити поразку його угруповань у низці боїв та досягнути поставленої мети.

За участь в антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил особовий склад був нагороджений Державними нагородами України, почесними нагрудними знаками Міністра Оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.