У Кременчуці відкрито навчально-практичний центр «Верстатник широкого профілю» в межах програми EU4Skills

6 лютого у Кременчуці відбулося офіційне відкриття навчально-практичного центру «Верстатник широкого профілю» на базі Вищого професійного училища № 7.
Про це повідомлено в прес-центрі Полтавської ОВА.
Цей проєкт реалізований у рамках програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», що фінансується Європейським Союзом. Спільно з Міністерством освіти і науки України, Полтавською ОДА, обласною радою, а також за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW) та Українського фонду соціальних інвестицій, було здійснено модернізацію училища.
У закладі здійснили капітальний ремонт приміщень та забезпечили професійним новітнім обладнанням майстерні на загальну суму понад 1 мільйон 200 тисяч євро.
«Навчально-практичний центр, який відкрили у Кременчуці, є взірцем професійно-технічної освіти не лише в Україні, а й за її межами, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. – Слава уже випереджає заклад. Тут уже були й роботодавці з інших областей, які дуже зацікавлені у взятті на роботу верстатників, які практикуватимуться на новому обладнанні. Сьогодні в області діють кілька модернізованих та укомплектованих навчально-практичних центрів на базі закладів профтехосвіти. Разом зможемо й надалі ефективно реалізовувати проєкт заради спільної мети – забезпечення доступу до якісної освіти».
У межах проєкту утеплили зовнішні стіни, фундамент та цоколь будівлі, улаштували покрівлю з утепленням, водостічну систему, здійснили комплексний ремонт відкосів, частково замінили вікна на металопластикові, встановили ролетні ворота та зовнішні двері.
«Я радий сьогодні бачити такі позитивні зміни в Кременчуцькому училищі. Модернізація приміщень, сучасні верстати та впровадження новітніх технологій створюють якісні умови для навчання та підготовки фахівців. Ми повинні пам’ятати, що учні профтехзакладів – це майбутнє ключових галузей, а їхні знання та навички відіграватимуть важливу роль у відновленні та зростанні економіки України. Тому ЄС і надалі сприятиме реформі профтехосвіти, допомагаючи молоді здобувати затребувані компетенції для відбудови країни», – підкреслив Хенрік Вітфельт, керівник відділу державні фінанси, підтримка бізнесу та соціальна політика Представництва ЄС в Україні.
Для покращення навчання студентів оновлено верстатний парк токарної та фрезерної майстерень, а також верстатів з числового програмного керування. Загалом училище отримало: 17 фрезерувальних та токарних верстатів, 25 персональних ноутбуків.
Наступним етапом співпраці заплановано виконання капітального ремонту будівлі навчального корпусу.
Більше цікавих та важливих новин про життя міста у наших соцмережах: Facebook, YouTube та TikTok.