З 21 листопада поліція Полтавщини наклала на місцевих мешканців 89 штрафів на понад 15000 грн за недотримання карантинних вимог.

21 листопада набули законної сили зміни у Кодексі України про адмінпорушення, які дозволяють штрафувати громадян за перебування у громадських місцях і транспорті без масок або з неправильно вдягнутими масками. За такі порушення поліція може стягнути штраф від 170 до 255 грн.

Прес-секретар Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна повідомила, що за 9 днів у Полтавській області такі штрафи наклали на 89 місцевих мешканців. Загальна сума штрафів — 15130 грн, тобто порушники карантинних вимог сплатили по 170 грн штрафу.

Поліція штрафує порушників у приміщеннях та транспорті — за відсутність або неправильне носіння масок у торговельних центрах, магазинах, бібліотеках, музеях, лікарнях, університетах, спортзалах, церквах, державних установах тощо. На вулиці дозволено перебувати без масок. До того ж «засобом індивідуального захисту» вважається усе, що закриває рот і ніс — будь-яка хустка, шарф тощо.

Накладати штрафи мають право співробітники поліції, епідемічного контролю та органів місцевого самоврядування.