Програма «Громадський бюджет» успішно працює у нашому місті чотири роки. За цей час вже здійснено 45 мрій кременчужан, ще 12 знаходяться у стадії реалізації. Бачили телевізори у дитячих поліклініках та стоматології Кременчука? Це також проєкт «Громадського бюджету», завдяки якому малеча розважається у черзі за переглядом мультфільмів у спокійніше почувається у стоматологічному кріслі.

Громадський бюджет, або партисипативний бюджет, – це той механізм, завдяки якому громада може змінювати місто на свій смак – покращувати, прикрашати,  робити більш комфортним. Для цього необхідно подати проєкт, розповідати про ініціативу людям, аби за неї проголосували, і проконтролювати виконання проєкту у разі перемоги.

Механізм бюджету участі зародився у місті Порту-Алегрі (Бразилія) 1989 року, а сьогодні реалізується в багатьох містах світу.

Запровадив програму у нашому місті мер Кременчука Віталій Малецький. Фінансується «Громадський бюджет» з міського бюджету Кременчука. Щороку сума збільшується, зростає і кількість категорій, до яких можна подати проєкт, і кошторис самих проєктів.

Починали у 2016 році із суми в 1 мільйон 100 тисяч гривень. Тоді мешканці подали 70 проєктів, а перемогу отримали 11. Це були малі проєкти по різним секторам міста. Серед проєктів-переможців перше місце посідали дитячі та спортивні майданчики.

У 2020 році на реалізацію проєктів вже заплановано 14 мільйонів 865 тисяч гривень. І кременчужани за допомогою голосування оберуть 25 переможців.