Цього року, під час купального сезону, рятувальниками КП “Кременчук аква-сервіс” було врятовано 15 осіб. Про це повідомили сьогодні на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під час підведення підсумків купального сезону 2021 року.

За інформацією представника Кременчуцького районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області з початку 2021 року на території Кременчуцької територіальної громади трапилося 6 нещасних випадків на водних об’єктах,  під час яких 6 людей загинуло, з них 1 дитина, 5 трагічних  ситуацій  – саме у період кувального сезону.  У порівнянні з минулим роком число нещасних випадків на воді збільшилося – у 2020 році  у купальний сезон таких було 3, загинуло двоє людей. Погіршення статистики представники ДСНС пояснюють приєднанням до Кременчуцької територіальної громади Потоківського старостинського округу, де  також є стихійні пляжі. Аналіз нещасних випадків показує, що  причиною більшості  з них є купання у місцях стихійного відпочинку, де немає рятувальних постів, нехтування правилами особистої безпеки, вживання алкогольних напоїв, неналежний догляд за дітьми тощо.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Ігор Чудаков підкреслив, що дійсно  у більшості трагічних випадків на водних об’єктах винні самі постраждалі, які нехтують елементарними правилами безпеки, відпочивають у спеціально непристосованих для цього місцях та вживають алкоголь. Про те, завдяки встановленню у Кременчуці рятувальних постів у місцях масового відпочинку людей біля води, в тому числі і не на паспортизованих пляжах, рятувальниками КП «Кременчук Аква-сервіс»   у купальний сезон 2021 року було врятовано 15 осіб.

Після обговорення вищезазначеного питання прийнято рішення що планування заходів на наступний рік. Зокрема:  комунальному підприємству «Кременчук Аква-сервіс»  спільно з Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості доручено спланувати та організувати ретельний набір і підготовку необхідної кількості рятувальників на період купального сезону 2022 року та забезпечити роботу сезонних рятувальних постів на центральному міському пляжі, на пляжі в районі парку Воїнів Інтернаціоналістів та місцях масового відпочинку; комунальним підприємствам «Кременчук Аква-сервіс» та «Регіональний ландшафтний парк «Кагамлицький» – спланувати фінансування заходів з підготовки та утримання обладнання, устаткування пляжів та існуючих місць масового відпочину населення біля води.