Кожна третя людина у світі наражається на небезпеку захворіти на гепатит. Лікарі усього світу визнали дане захворювання глобальною небезпечною проблемою.

Гепатит – це вірусне захворювання печінки, яке наносить великий удар на весь організм. Вірусна інфекція легко розповсюджується та може стати причиною епідемії.

Мільйони людей можуть хворіти на гепатит С, але не знати про свій статус. Адже гепатит С може проходити безсимптомно, але заражена людина може передавати його іншим. 15-20% випадків зараження людей гепатитом проходить у гострій формі і ці ж люди найчастіше одужують.

Існує 5 основних типів вірусного гепатиту. Найбільш розповсюджені В та С, саме вони щорічно вражають три мільйони пацієнтів. Вони передаються через кров та незахищений статевий акт. А гепатит А та Е найчастіше передається через заражену воду або їжу.

Цього року всесвітній день боротьби з гепатитом проводиться під лозунгом – «Боротьбу з гепатитом не можна відкладати», адже спеціалісти всесвітньої організації охорони здоров’я впевнені, якщо стати проти вірусу усім світом, вже найближчим майбутнім його можна буде повністю ліквідувати.