У Кременчуці протягом 20 років  працює ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою – комунальний заклад Полтавської обласної ради.

Навчання у ньому проходить за програмою   10 та 11 класів загальноосвітньої школи, а також додатково отримують військово-фізичну підготовку.

Загальну середню освіту ліцеїсти здобувають на базі Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату «Політ» при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.С.Макаренка.

Відповідно, і ЗНО для вступу у виші ліцеїсти проходять на достатньому рівні. Всього у закладі навчається 78 дітей, на перший курс вже набрано 46 ліцеїстів.

Тому багатьох мешканців міста здивувала і обурила публікація в одному з місцевих видань, де за посиланням на високих обласних чиновників говорилося про те, що Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою може бути переведений до Градизька на базу Градизької спеціальної школи-інтернату. А приміщення, у якому зараз розташований військовий ліцей, може бути продане на аукціоні. Дітей з Градизької спецшколи-інтернату чиновники планують перевести навчатися за місцем проживання, а заради 20-25 дітей з Градизької ОТГ, на їх думку, школу утримувати недоцільно

Якщо мета цієї реорганізації – розширення військового ліцею, то такі перспективи є і у Кременчуці. Вже близько 10 років тому над закладом розпочали надбудову третього поверху, завершення якої дозволить значно покращити умови перебування ліцеїстів. Проте, в обласному бюджеті не знаходиться коштів завершити почате будівництво.

Висновок такий: від чергової «реорганізації» освітніх закладів програють діти, які отримують освітні послуги належного рівня у кожному із цих закладів, програють їхні батьки, програють трудові колективи. Хто ж виграє? Невже ті, кому захотілося продати нерухомість у Кременчуці?