Відтепер вакцина проти COVID-19 Pfizer використовується у центрах масової вакцинації.   Вона буде доступна для всіх охочих, але з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями

“Україна очікує отримати близько 1 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 до кінця липня, тому цю вакцину зробили доступною для широкого загалу”, – розповіли у МОЗ.

Також в Україні продовжують вакцинуватися вакциною  CoronaVac від Sinovac Biotech.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін нагадав, що за даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac продемонструвала ефективність у 83,5% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100%-ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. 

Pfizer – так звана “генетична” вакцина, що містить генетичні інструкції, щоб допомогти нашому імунітету захиститись від COVID-19. 

Попередньо вакцина Pfizer довела високу ефективність в реальних умовах. 

Та оскільки ефективність вакцини ймовірно знижується за півроку, компанії Pfizer і BioNTech досліджують посилення ефекту третьою дозою, а також розробляють оновлений варіант вакцини проти штаму коронавірусу “Дельта”.

*за матеріалами Українська правда життя