З 10 до 12 липня через спекотну погоду на Полтавщині триматиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Про це повідомили в обласному управлінні ДСНС.

У цей час рятувальники рекомендують не розводити багаття у полях поблизу лісів, торфовищ та на відкритих територіях. Крім того, радять не залишати недопалки та сірники на сухій траві.

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки оголосили у регіоні через спеку. Якщо після 12 липня погода не зміниться, то його термін можуть продовжити, розповіла речниця надзвичайників Полтавщини Світлана Рибалко. Про це пише “Суспільне Полтава”.

За порушення вимог пожежної безпеки у лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. За знищення або пошкодження лісу − до 15 300 гривень штрафу, а для посадовців – удвічі більше.

Штраф за випалювання стерні, луків та пасовищ – до 6 120 гривень для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на на території об’єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень.