На найближчому пленарному засіданні сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області депутати мають розглянути та прийняти рішення «Про внесення змін до найменування та реорганізацію комунальних закладів культури Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області», відповідно до якого буде проведено реорганізацію Комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дітей» з бібліотеками-філіями та Комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих» з бібліотеками-філіями в Комунальний заклад культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» з відокремленими структурними підрозділами – філіями.

Наразі цей проєкт рішення проходить обговорення на засіданні постійних депутатських комісій.

Процес реорганізації централізованої бібліотечної системи має бути проведено з відповідністю до вимог нормативно-правової бази, що регламентує діяльність цих закладів культури, та чинного законодавства.

За даними управління культури та туризму виконкому міської ради, в останні роки чітко простежується тенденція до зменшення кількості користувачів та книговидач у бібліотеках міста. Зокрема, у 2017 році вона становила 80640, а у 2019 році – 6368. Окрім того, з впровадженням прогресивних систем обслуговування читачів та введенням автоматизації, затрати часу на виконання основних процесів бібліотечної роботи суттєво зменшились тощо.

В діючих урядових постановах зазначено, що кількість закладів у розрахунку на кількість жителів у населених пунктах з кількістю 100 – 500 тис. жителів –1 публічна бібліотека у розрахунку на кожні 20 –25 тис. жителів, а кількість бібліотекарів у розрахунку на кількість жителів зони обслуговування – 1 бібліотекар на 2 тис. жителів. Беручи це до уваги, було направлене звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України за погодженням щодо реорганізації закладів культури базової мережі Кременчуцької міської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області.

Після реорганізації у Кременчуцькій міській територіальній громаді Полтавської області залишиться комунальний заклад культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» із відокремленими структурними підрозділами (юридична адреса: вул. Європейська, 66/13), а саме:

– Кременчуцька міська публічна бібліотека (вул. Європейська, 66/13);

– Філія № 1 (просп. Лесі Українки, 13);

– Філія № 2 (вул. Соборна, 11, 9/16);

– Філія № 3 (вул. Соборна 12/16);

– Філія № 4 ім. І.Приходька (вул. І. Приходька, 32);

– Філія № 5 (вул. Республіканська, 65).

У житлових масивах, де публічні бібліотеки відсутні, бібліотечне обслуговування населення буде здійснюватися за допомогою бібліотечних пунктів, а саме:

– с. Потоки, вул. Шевченка, буд. 1 а;

– с. Придніпрянське, вул. Центральна, 62;

– м. Кременчук, вул. Ціолковського, 76;

– м. Кременчук, вул. Мічуріна, 73;

– м. Кременчук, вул. Ракетна, 2.