Сьогодні, 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.

Кабінет Міністрів затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки на державному рівні.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідний проєкт документу було схвалено на черговому засіданні КМУ.

“Метою проєкту акта є відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) та створення умов для популяризації творчої спадщини видатної письменниці та громадського діяча”, – йдеться у пояснювальній записці.

Також план передбачає:

  • Підготовку та видання повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.
  • Проведення реставраційно-ремонтних робіт «Білого та Сірого будинків Косачів» в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області та реконструкція Новоград-Волинського літературно меморіального музею Лесі Українки.
  • Створення інформаційного порталу, присвяченого життю та діяльності письменниці.

Проект розпорядження розроблений МКІП на виконання постанови Верховної Ради від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки».