В Україні з 21 липня розпочинається п’ятий етап вакцинації проти коронавірусу. Усі дорослі від 18 років, які не потрапили у пріоритетні групи та не вакцинувалися на попередніх етапах, зможуть отримати щеплення. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення, пункті масового вакцинування. Також може вакцинувати мобільна бригада, якщо ви записані на щеплення як організований колектив.

Як пояснюють у МОЗ, записатися на вакцинацію до пунктів щеплення можна зателефонувавши в реєстратуру медзакладу. Також за телефоном чи онлайн можна записатися до центру масової вакцинації. Водночас у пунктах та центрах вакцинації буде діяти і жива черга.

Крім того, відтепер перестає працювати запис на вакцинацію через сайт чи додаток «Дія».

Міністр додав, що під час п’ятого етапу пріоритет також надаватимуть людям від 60 років та з супутніми захворюваннями. Ляшко також пообіцяв, що центри вакцинації відкриють у кожному райцентрі.

На перший чотирьох етапах в Україні щеплення пріоритетно робили медикам, освітянам, військовим, правоохоронцям, літнім людям, громадянам з тимчасово окупованих території, людям, які мають супутні захворювання.